Πιαζετιανή Αγωγή
Η Πιαζετιανή Αγωγή, βασισμένη στον κλινικό ψυχολόγο Jean Piaget, έχει υιοθετηθεί ως επίσημη αγωγή εκπαίδευσης από το ελληνικό κράτος και πολλές ευρωπαϊκές χώρες όπως Γαλλία, Γερμανία κα. Ο Piaget πίστευε ότι η μάθηση επιτυγχάνεται και η νοημοσύνη αναπτύσσεται μέσα σε ένα πλούσιο από ερεθίσματα περιβάλλον και με διαρκή ενθάρρυνση για δημιουργικότητα και αυτενέργεια.
![](http://prigipaslemonis.gr/wp-content/uploads/2015/09/tm_section_left.png)
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα
Μουσικοκινητική αγωγή
Πρώτη Ανάγνωση
Πρώτη Γραφή
Πρώτη Αρίθμηση
Περιβαλλοντική Αγωγή
![](http://prigipaslemonis.gr/wp-content/uploads/2015/09/hr.png)
Διαπολιτισμική Αγωγή
Κυκλοφοριακή Αγωγή
Κουκλοθέατρο
Θεατρικό παιχνίδι
Πρώτη επαφή με την Αγγλική γλώσσα
![](http://prigipaslemonis.gr/wp-content/uploads/2015/09/tm_section_right.png)
Μία επίσκεψή σας στο χώρο μας θα σας εμπνεύσει εμπιστοσύνη και θα σας πείσει για τη ζεστασιά των ανθρώπων μας!